اعتراف کوکاکولا به فراوری 3 میلیون تن زباله پلاستیکی در سال

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، کوکاکولا برای اولین بار اعتراف کرد که سالانه 3 میلیون تن بسته بندی پلاستیکی فراوری می نماید، که این معادل 200 هزار بطری در هر دقیقه است. این در حالی صورت گرفت که طی یک کمپین از سایر شرکت های بزرگ دنیا هم خواسته شد که به مخفی کاری ها در خصوص استفاده خود از پلاستیک خاتمه دهند.

اعتراف کوکاکولا به فراوری 3 میلیون تن زباله پلاستیکی در سال

این داده ها توسط این شرکت نوشابه سازی بزرگ، در اختیار رهبر کمپین مبارزه با آلودگی پلاستیکی، الن مک آرتور، قرار داده شد. کمپین او از دولت ها و شرکت های مهم می خواهد برای جلوگیری از گسترش آلودگی پلاستیکی، اقدامات خود را افزایش دهند.

این داده ها که کوکاکولا قبلاً از انتشار آن سر بازمی زد، میزان پلاستیک فراوری شده توسط کوکاکولا در سال 2017 را نشان می دهد. این شرکت میزان بطری های فراوری شده خود را فاش نکرد، اما با تبدیل مقدار پلاستیک اعلام شده به وزن هر بطری نیم لیتری نوشابه، معین می گردد که حدود 108 میلیارد بطری در هر سال توسط این شرکت فراوری می گردد. این بیش از 1 پنجم کل بطری های پلاستیکی فراوری شده در دنیا است.

کوکاکولا یکی از 31 شرکتی است (شامل مارس، نستله و دنون) که به درخواست بنیاد الن مک آرتور برای شفافیت در خصوص میزان پلاستیک فراوری شد خود، پاسخ داده اند. این 30 شرکت روی هم رفته سالانه 8 میلیون تن پلاستیک فراوری می نمایند.

اما اکثریت 150 شرکتی که توافق دنیای مک آرتور برای کاهش آلودگی پلاستیکی را امضا نموده اند، هنوز از اعلام رسمی میزان پلاستیکی که فراوری می نمایند سر باز می زنند. این شامل شرکت های بزرگی نظیر پپسی، اچ اندام، لورئال، وال مارت و مارک انداسپنسر، می باشد.

در کنار کوکاکولا نستله هم گفت که سالانه 1.7 میلیون تن پلاستیک فراوری می نماید. یونیلور با 610 هزار تن و دنون با 750 هزار تن، در رده های بعدی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اعتراف کوکاکولا به فراوری 3 میلیون تن زباله پلاستیکی در سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف کوکاکولا به فراوری 3 میلیون تن زباله پلاستیکی در سال"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید