اعلام آمادگی بانک مرکزی برای همکاری با صندوق نوآوری

به گزارش وبلاگ سیما به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، نشست هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با دکتر عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی و عضو حقوقی هیات امنای صندوق نوآوری برگزار گردید.

اعلام آمادگی بانک مرکزی برای همکاری با صندوق نوآوری

در این نشست، دکتر عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی و عضو حقوقی هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی نیز از آمادگی بانک مرکزی برای همکاری با صندوق نوآوری در توسعه اقتصاد دانش بنیان اطلاع داد و گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی وظیفه مهمی را در توسعه اقتصاد دانش بنیان برعهده دارد و بانک مرکزی آماده همکاری با این صندوق است و هر کمکی که صندوق نوآوری به آن احتیاج داشته باشد، بانک مرکزی از آن پشتیبانی می نماید.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی بر توسعه اقتصاد دانش بنیان در کشور اصرار دارد، گفت: بر توسعه اقتصاد دانش بنیان اصرار داریم چرا که شرکت های دانش بنیان آینده کشور هستند و فعالیت آنها منجر به توسعه مالی در کشور می گردد. صندوق نوآوری و شکوفایی نیز می تواند بانک ها را برای همکاری بیشتر با شرکت های دانش بنیان ترغیب کند.

صندوق نوآوری و شکوفایی بر کارکرد صندوق های پژوهش و فناوری نظارت جدی دارد

در ادامه ، دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: برای هر استان یک صندوق پژوهش و فناوری تاسیس خواهد شد و علاوه بر آن در حوزه های تخصصی مثل نانو، نوآوری اجتماعی و تکنولوژی آینده نیز صندوق وجود دارد. در طول یک سال اخیر تسهیلات جدیدی به سبد خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه شده است؛ به عنوان مثال خدمات متنوعی در حوزه های سرمایه گذاری، توانمندسازی و اعطای ضمانت نامه به سبد خدمات صندوق به شرکت های دانش بنیان اضافه شده است.

به گفته وی، ضمانت نامه های بانکی با معرفی و واسطه گری صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت های دانش بنیان صادر می گردد.

وحدت بر اعمال ضوابط و استانداردهای ابلاغی بانک مرکزی توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید نمود و گفت: هر استانداردی که بانک مرکزی برای نظارت بر صندوق های پژوهش و فناوری اعلام کند، آن را اعمال می کنیم. البته گفتنی است که اساسنامه و دستورالعمل نظارت بر صندوق های پژوهش و فناوری بازنگری شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اعلام آمادگی بانک مرکزی برای همکاری با صندوق نوآوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی بانک مرکزی برای همکاری با صندوق نوآوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید