دلایل شکست محصول در مرحله فراوری

به گزارش وبلاگ سیما، یکی از عناصر مشکل زا که فراوری را با مشکل روبرو می نماید، اما مستقیما به فرآیند فراوری ارتباط ندارد، تیم سازی است. اگر اعضای تیمی که روی یک محصول کار می نمایند اهداف مشترک نداشته باشند و توانایی همکاری را از دست بدهند، کسب وکار آسیب خواهد دید.

دلایل شکست محصول در مرحله فراوری

به گزارش، فراوری یکی از اصلی ترین مراحل خلق محصول است و راستا توسعه حساسی دارد، زیرا خروجی فرآیند فراوری به دست مشتریان خواهد رسید. بهینه شدن این فرآیند به طور مستقیم بر سودآوری کسب وکار اثرگذار است. البته همیشه مسائلی ممکن است در فرآیند فراوری پدید آید که توسعه را با مشکل روبرو کند. برخی از این مسائل عبارتند از:

تدوین راستا راه به حل مسائل مختلفی یاری می نماید. هر چه این راستا شفاف تر باشد، تیم راحت تر می تواند گام های بعدی خود را شناسایی کند. اگر راستا راه تعیین نباشد درک دقیقی از خروجی وجود ندارد و این مساله فراوری را با مشکل روبرو خواهد نمود.

آنچه یک تیم فراوری می نماید به عوامل مختلفی بستگی دارد و چگونگی تخصیص منابع می تواند در کیفیت خروجی اثرگذار باشد. اگر توقعات از خروجی بالا باشد، اما منابعی همچون زمان یا نیروی انسانی به شکل مناسب در اختیار تیم نباشد احتمالا همه عوامل کسب وکار ناامید خواهند شد.

فراوری فرآیندی زمانبر است که باید در گام هایی تعیین تعریف گردد. تعجیل برای رسیدن به نتیجه یا ارائه محصول پیش از موعد و آماده نبودن به کسب وکار آسیب خواهد رساند.

تحلیل دقیق آنچه در فرآیند فراوری رخ می دهد و رصد همه مراحل به درک دقیق از محصول می انجامد. این کار از تکرار اشتباه ها جلوگیری می نماید و به تیم اجازه یادگیری می دهد. فرآیند فراوری چرخه ای بهبودپذیر است و تحلیل هرچه دقیق تر فرآیند فراوری امکان یادگیری بیشتری را به تیم می دهد.

یکی از عناصر مشکل زا که فراوری را با مشکل روبرو می نماید، اما مستقیما به فرآیند فراوری ارتباط ندارد، تیم سازی است. اگر اعضای تیمی که روی یک محصول کار می نمایند اهداف مشترک نداشته باشند و توانایی همکاری را از دست بدهند، کسب وکار آسیب خواهد دید. از دلایل مسائل تیمی می توان به این موارد اشاره نمود:

پیدا نکردن هم تیمی مناسب

قرارگیری افراد در صندلی اشتباه

خودمحوری مدیریتی و مدیریت ضعیف و اشتباه

تعیین نبودن راستا حرکت

مسائل تیمی در تقسیم سهام و درآمد

حال باید دید برای جلوگیری از مسائل فراوری و رسیدن به محصولی بهینه چه کار هایی باید انجام داد. برای مثال می توان به این اقدامات اشاره نمود:

تدوین دقیق راستا راه و توجه ویژه به امکانات و منابعی که تیم در اختیار دارد می تواند از اشتباهات مختلف جلوگیری نماید.

استفاده از ابزار های مختلف کنترل و مدیریت طرح در رصد بهتر محصول و فرآیند فراوری موثر است.

ساخت تیم چند تخصصی که بتواند با همپوشانی و همراهی فرآیند فراوری را بهبود بخشد و تسریع کند.

توجه به مشتری و پاسخگویی به نیازهایش در فرآیند فراوری دیده گردد و همه اعضای تیم نسبت به آن آگاهی داشته باشند.

منبع: جام جم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دلایل شکست محصول در مرحله فراوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل شکست محصول در مرحله فراوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید