دهکده توریستی تیجرد ابرکوه مهم ترین قطب گردشگری ایران است

به گزارش وبلاگ سیما، استاندار یزد در حاشیه بازدید از بزرگ ترین دهکده توریستی در حال ساخت این استان گفت: این مجموعه می تواند به یکی از قطب های مهم گردشگری ایران تبدیل گردد.

دهکده توریستی تیجرد ابرکوه مهم ترین قطب گردشگری ایران است

به گزارش وبلاگ سیما، ابرکوه که هم اکنون زیستگاه پیرترین موجود زنده ایرانی است (سرو 4500 ساله) در آینده ای نه چندان دور میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری از سراسر دنیا در بزرگ ترین دهکده توریستی خواهد بود.

پروژه گردشگری مذکور در روستای تیجرد ابرکوه با مجوز اقامتگاه سنتی درجه یک و در قالب طرح بازسازی و مرمت قلعه تیجرد که یکی از آثار منحصر و به جا مانده از دوره قاجاریه است، با مشارکت بخش خصوصی در حال تکمیل بوده و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

محمدعلی طالبی استاندار یزد در سفر یک روزه خود به ابرکوه از پروژه دهکده توریستی بازدید و در حاشیه آن، توضیح داد: ابرکوه یکی از 14 شهر نمونه گردشگری کشور معرفی شده و دارای پتانسیل های بسیاری در بخش گردشگری است که این مجموعه در حال ساخت نیز می تواند به عنوان یک ظرفیت فوق العاده، به یکی از قطب های گردشگری ایران تبدیل گردد.

طالبی همچنین با تأکید بر ضرورت تکمیل پروژه های نیمه تمام استان به منظور بهبود وضعیت اشتغال و فضای کسب وکار، اعلام کرد: استانداری حمایت و مساعدت همه مدیران دستگاه های استانی را در راستای تسریع در روند راه اندازی این طرح جلب خواهد نمود.

با توجه به اهمیت برطرف مشکل اشتغال در ابرکوه از دیدگاه استاندار و تأکید وی بر به کارگیری نیروهای بومی پیش بینی می گردد، این مجموعه پس از راه اندازی به طور مستقیم برای یکصد نفر از اهالی شهرستان فرصت شغلی ایجاد خواهد نمود.

در ادامه مدیرعامل پروژه مذکور، اذعان کرد: دهکده توریستی و عشایری تیجرد شامل یک قلعه تاریخی، 30 اتاق، دو موزه، رستوران و کافی شاپ، بخش رصد ستارگان، زمین ورزش، محوطه بازی بچه ها، برکه و استخر ماهیگیری، بیش از 2 کیلومتر قنات و باغات میوه، باند و حدود 20 سیاه چادر در زمینی به مساحت 150 هکتار، ایجاد می گردد.

امیرحسین زرنگار به بازدید دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی از این طرح اشاره نمود و گفت: موضوع و رویکرد اصلی برنامه های دهکده توریستی تیجرد، آشنایی گردشگران با یک زندگی ساده روستایی و عشایری و زندگی مردم کهن، بدون دخالت فنّاوری و فناوری روز است که می توانند در قالب برنامه های مفرح، این نوع زندگی را طی چند روز تجربه نمایند.

زرنگار از پیشرفت 80 درصدی فاز اول و صرف تاکنون حدود 50 میلیارد ریال سرمایه در این حوزه اطلاع داد و اضافه کرد: پیش بینی می گردد مجموعه نامبرده در صورت تزریق اعتبار و حمایت همه جانبه مسؤولین در امسال به بهره برداری برسد.

مدیرعامل دهکده توریستی تیجرد علاقه به سرزمین مادری و توسعه و پیشرفت زادگاه خود را یکی از انگیزه های کلید زدن این طرح برشمرد و یادآور شد: با توجه به موقعیت ویژه ابرکوه با داشتن بیش از 400 اثر طبیعی، تاریخی و همچنین قرار داشتن در مرکز مثلث گردشگری یزد، شیراز و اصفهان، چنین پروژه هایی می تواند ضمن تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، گامی مؤثر در ایجاد رونق فراوری و توسعه مالی شهرستان باشد.

منبع: میراث آریا

به "دهکده توریستی تیجرد ابرکوه مهم ترین قطب گردشگری ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهکده توریستی تیجرد ابرکوه مهم ترین قطب گردشگری ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید