رئیس فدراسیون جهانی نجات غریق به ایران می آید

نایب رییس فدراسیون نجات غریق از حضور رییس فدراسیون جهانی این رشته آبی برای نخستین بار در ایران اطلاع داد.

رئیس فدراسیون جهانی نجات غریق به ایران می آید

مهدی حیدری در گفت وگو با خبرنگاران، درباره حضور آنا آرژانوا، رییس فدراسیون جهانی نجات غریق برای نخستین بار در ایران، اظهار کرد: در نشستی که سال گذشته رییس فدراسیون نجات غریق با رئیس فدراسیون جهانی داشت، وی تاکید زیادی به پیشرفت ایران در غواصی نموده بود. او معتقد است که ایران می تواند به یکی از قدرت های منطقه و حتی جهان در نجات غریق تبدیل گردد و روند رو به رشدی را در دیگر کشورها ایجاد کند. به همین خاطر طی دعوتی که از او داشتیم، قرار بر این شد آبان امسال به ایران بیاید و خود شخصا شاهد پیشرفت نجات غریق ایران باشد. البته این حضور شرایطی را فراهم می نماید تا دوره های نجات غریق را به استانداردهای بین المللی نزدیک کنیم و امتیازات خوبی را برای فدراسیون بگیریم.

وی اضافه نمود: فدراسیون نجات غریق چون یک فدراسیون امدادی، آموزشی و همگانی است، در طی این سال ها کوشش شده تا به بهترین شکل و بالاترین کیفیت در اماکن آبی حضور پیدا کنیم و آمار غریق را به حداقل برسانیم. امسال نسبت به سال گذشته با کنترلی که در استخرها، اماکن آبی و سواحل دریا داشتیم 20 تا 25درصد با کاهش غریق روبرو بودیم.

نایب رییس فدراسیون نجات غریق همچنین از اعزام تیم نجات غریق برای نخستین بار به مسابقات جهانی سیزم اطلاع داد و گفت: مسابقات جهانی سیزم مهرماه در چین برگزار می گردد که امسال قرار است با حمایت تربیت بدنی ارتش تیم ملی نجات غریق نیز در این مسابقات شرکت کند. امیدوارم این حضور شرایطی را فراهم کند تا خارج از بحث های آموزشی و امدادی در بعد حرفه ای نیز گام های موثری برداریم.

حیدری اضافه نمود: برای این که بتوانیم استعدادهای خوبی را در این رشته شناسایی و تیم های ملی خود را تقویت کنیم، امسال برای نخستین بار با همکاری وزارت ورزش و جوانان در المپیاد استعدادهای ورزشی شرکت کردیم تا استعدادهای خوبی را در بخش جوانان و نوجوانان شناسایی و در آینده پشتوانه های خوبی را برای تیم های ملی نجات غریق تربیت کنیم.

وی در سرانجام گفت: هرچند ماموریت اصلی این فدراسیون توسعه ورزش همگانی و بحث خدمات رسانی و افزایش امنیت اماکن آبی است، اما سعی داریم نیم نگاهی نیز به ورزش قهرمانی بپردازیم و برای جوانان و نوجوانان علاقمند به این رشته ایجاد انگیزه کنیم و ناجیان حرفه ای خود را برای مسابقات آماده کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رئیس فدراسیون جهانی نجات غریق به ایران می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس فدراسیون جهانی نجات غریق به ایران می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید