انتها غیرمنتظره نشست کیم و ترامپ، امضای توافق در هاله ای از ابهام

به گزارش وبلاگ سیما، بنا بر اعلام کاخ سفید، برنامه دیدار دوم رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی تغییر کرده و احتمال امضای توافق بین این دو نیز در هاله ای از ابهام فرو رفته است.

انتها غیرمنتظره نشست کیم و ترامپ، امضای توافق در هاله ای از ابهام

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سیما، در حالی که انتظار می رفت دیدار دوم کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تا ساعاتی دیگر به طول بیانجامد و در سرانجام نیز توافقی بین این دو امضا گردد اما گزارش ها از تغییر در برنامه های این نشست حکایت دارد.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید به وبلاگ سیما گفت که نشست دوم کیم و ترامپ به طور غیرمنتظره ای قرار است زودتر به سرانجام برسد که به تبع آن امضای توافق مشترک بین این دو نیز در هاله ای از ابهام فرو رفته است.

سندرز همچنین گفت (در زمان انتشار بیانیه) که این نشست 30 تا 45 دقیقه به سرانجام می رسد و بعد از آن ترامپ به هتل محل اقامت باز می گردد. بر این اساس، او قرار است ساعت 2 بعد از ظهر به وقت محلی (10:30 صبح به وقت تهران) در مقابل دوربین رسانه ها حاضر گردد. این در حالی است که قرار بود کنفرانس مطبوعاتی ترامپ دو ساعت دیرتر برگزار گردد.

منابع خبری همچنین تصاویری از حرکت و خروج کاروان های حامل رهبر کره شمالی و رئیس جمهور آمریکا از هتل محل نشست مخابره کرده و می گویند که ناهار کاری این دو نیز لغو شده است.

شبکه ان بی سی بامداد امروز به نقل از مقام های کنونی و سابق دولت آمریکا گزارش داده است که واشنگتن از درخواست اطلاع از تمام ابعاد و جنبه های برنامه های اتمی و موشکی کره شمالی عقب نشینی کرده است.

این در حالی است که در مذاکرات یک دهه پیش کره شمالی و گروه متشکل از اتحادیه اروپا و آمریکا که با شکست روبرو شد، اختلاف اصلی در مورد اصرار غرب برای اطلاع کامل از ابعاد برنامه اتمی پیونگ یانگ بود.

ترامپ و کیم روز چهارشنبه در هانوی، پایتخت ویتنام، برای دومین بار با یکدیگر دیدار کردند و آنطور که مقام های کاخ سفید گفته اند، روز پنج شنبه دو طرف با حضور در یک مراسم رسمی توافقنامه ای را، که محتوایش هنوز مشخص نیست، امضا می کنند.

رئیس جمهور آمریکا که در ابتدای مذاکره با کره شمالی خلع سلاح کامل اتمی پیونگ یانگ را به عنوان هدف دولتش اعلام کرده بود، در روزهای گذشته گفته برای تحقق این هدف عجله ای ندارد و همین که کره شمالی آزمایش های موشکی و اتمی خود را متوقف کرده، مایه خرسندی آمریکاست.

منبع: خبرگزاری فارس

به "انتها غیرمنتظره نشست کیم و ترامپ، امضای توافق در هاله ای از ابهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها غیرمنتظره نشست کیم و ترامپ، امضای توافق در هاله ای از ابهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید