دریافت فرصت از جوانان جویای شغل وکالت توسط قضات بازنشسته خلاف عدالت است

یک وکیل دادگستری گفت: این که قضات پس از بازنشستگی فرصت جوانان تحصیل نموده حقوق را بگیرند خلاف عدالت است.

دریافت فرصت از جوانان جویای شغل وکالت توسط قضات بازنشسته خلاف عدالت است

محمدصالح نقره کار در گفت و گو با خبرنگاران درباره قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: مقتضای اصل برابری و عدالت در دسترسی به فرصت های شغلی ایجاب می نماید مقنن نگاه تبعیض آمیز در منع بکارگیری بازنشستگان اعمال نکند. این موضوع یک تدبیر بایسته به عنوان صلاحیت تکلیفی از ناحیه مرجع اداری و مرجع تقنینی است.

وی اضافه کرد: اصل برابری فرصت ها در عرصه عمومی ایجاب می نماید که همه شهروندان از فرصت های برابر شغلی بهره مند باشند و نقض این برابری ایجاد رانت و زمینه سوءاستفاده را فراهم می نماید.

این وکیل دادگستری توضیح داد: من اکیدا با تخصیص قانون مربوطه راجع به منع بکارگیری بازنشستگان مخالفم و باید زمینه برای بروز و ظهور و استفاده از فرصت های شغلی توسط مقنن فراهم گردد و این امر مانع بهره گیری از صاحبان تجارب نیست.

وی درباره اشتغال قضات بازنشسته به وکالت نیز گفت: به نظر می رسد حضور قضات هر چند به عنوان یک خزانه تجربه قضایی موجبات تقویت نهاد وکالت می گردد ولی با اقتباس از قاعده اولویت و ضرورت و شرایط و انبوهی نیروی جوان جویای شغل وکالت، این امر ناقض خیرعمومی است؛ لذا نباید برای قضات پس از بازنشستگی فرصت شغلی جدید تدارک گردد و حق نیروی جوان مستعد فاقد شغل ضایع گردد زیرا این تبعیض ناروا حق جوانان و کاراموزان را ضایع می نماید.

نقره کار در انتها گفت: مقنن اعلم عقلاست و باید در تدوین و تنقیح قانون خیر عمومی را پی جوید و این تصمیم که قضات پس از بازنشستگی فرصت جوانان تحصیل نموده حقوق را بگیرند خلاف عدالت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دریافت فرصت از جوانان جویای شغل وکالت توسط قضات بازنشسته خلاف عدالت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت فرصت از جوانان جویای شغل وکالت توسط قضات بازنشسته خلاف عدالت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید