اطلس گردشگری روستایی نقده در دومین جشنواره ملی گردشگری رونمایی می گردد

به گزارش وبلاگ سیما، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی از رونمایی اطلس گردشگری روستایی شهرستان نقده هم زمان با برگزاری دومین جشنواره ملی گردشگری اطلاع داد.

اطلس گردشگری روستایی نقده در دومین جشنواره ملی گردشگری رونمایی می گردد

به گزارش وبلاگ سیما به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی، جلیل جباری مدیر کل میراث فرهنگی این استان، چهارشنبه 23 مرداد در چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان نقده که به ریاست فرماندار و با حضور مسئولین ادارات با موضوع آنالیز وضعیت شهرستان در حوزه بومی گردی و گردشگری، در محل موزه منطقه تاریخی حسنلو، تشکیل شد، گفت: از فرماندار و مسئولین شهرستان برای برگزاری مراسم شورای اداری در این محل تاریخی تقدیر و تشکر می کنم.

او توضیح داد: ظرفیت های گردشگری این شهرستان قابل توجه بوده و با وجود موقعیت مناسبی که دارد و به دلیل اینکه این شهرستان در راستا اصلی تردد مرزی وعبور و مرور گردشگران قرار گرفته است باید بتواند با ایجاد مراکز تفریحی و مراکز متعدد جاذبه های گردشگری از این ظرفیت ها استفاده کند.

جباری با بیان اینکه زمینه را باید برای سرمایه گذاری در این شهرستان آماده کنیم، اضافه کرد: نبود مرکز اقامتی مناسب در این شهرستان یکی از مسائل اصلی بوده که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

او اعلام کرد: طبق دستور رئیس جمهوری و نیز دستور رئیس سازمان میراث فرهنگی، شناسایی زمین و مکان های مناسب برای سرمایه گذاری و اخذ نظر دستگاه های متولی زمینه ها و اعلام موافقت با سرمایه گذاران باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با بیان اینکه در حال شناسایی مراکز هستیم، مطرح نمود: در خصوص سد حسنلو تفاهم نامه ای نیز بین وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی منعقد شده که باید همکاری لازم را بکنند و امیدواریم با تعدیل شرایط و مقررات بتوانیم سرمایه گذاران را برای محدوده سد حسنلو جهت سرمایه گذاری جذب کنیم.

او در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه بحث برگزاری جشنواره های تاریخی در این شهرستان خالی بوده، گفت: تاریخ حسنلو و نقده باید با برگزاری چنین جشنواره های معرفی گردد که در یان رابطه همزمان با دومین جشنواره ملی گردشگری، اطلس گردشگری روستایی نقده رونمایی خواهد شد.

جباری رونمایی بحث فیلم معرفی روستاهای هدف گردشگری را نیز از دیگر برنامه های این جشنواره مطرح نمود.

توسعه گردشگری نقده

مرتضی فرامرزی، فرماندار شهرستان نیز در ادامه هدف از برگزاری جلسه شورای اداری در مکان تپه تاریخی حسنلو را آنالیز مسائل مربوط به بومی گردی در این روستا و همچنین آشنایی بیشتر مسئولین شهرستان با جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرستان با توجه به اهمیت و صندلی گردشگری و بومی گردی در بحث مسائل مالی مطرح نمود.

او با اشاره به استعدادهای بالقوه شهرستان از جمله منطقه تاریخی حسنلو، سد حسنلو و تالاب های موجود، اضافه کرد: مسئولان ادارات به تناسب حوزه کاری خود و توجه ویژه به زیرساخت های شهرستان، با همه توان و ظرفیت برنامه ریزی دقیقی در راستای فرهنگ سازی، جذب گردشگر و معرفی تاریخ و تمدن کهن شهرستان نقده به دیگر استان ها و شهرستان ها، داشته باشند تا بتوانیم نقده را به صندلی اصلی و ویژه خود برسانیم.

فرامرزی در ادامه ضمن تأکید بر راه اندازی دبیرخانه همایش جام زرین حسنلو و برگزاری آن برای سال آینده در حوزه شهرستان، تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان را مکلف کرد تا در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند و پیگیری آن توسط اداره میراث فرهنگی شهرستان صورت گیرد.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن هفته دولت مطرح نمود: حدود 28 طرح و پروژه با همت مردم و مسئولین در حوزه شهرستان با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد و 658 میلیون تومان، به بهره برداری خواهد رسید و چندین طرح نیز کلنگ زنی خواهد شد.

منبع: میراث آریا

به "اطلس گردشگری روستایی نقده در دومین جشنواره ملی گردشگری رونمایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلس گردشگری روستایی نقده در دومین جشنواره ملی گردشگری رونمایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید