اظهارنظر پوتین درباره امنیت تنگه هرمز

به گزارش وبلاگ سیما به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه می گوید اگرچه مسکو موافق تنش زدایی در تنگه هرمز است؛ اما به لحاظ فنی اشکالی در اتخاذ تدابیر نظامی برای حفاظت از کشتی های تجاری نمی بیند.

اظهارنظر پوتین درباره امنیت تنگه هرمز

البته وی تاکید نمود: اما مسئله این است که این اقدامات باید به افزایش امنیت در منطقه و به ویژه تنگه هرمز بیانجامد.

به گزارش وبلاگ سیما، این در حالی است که ائتلاف ناچیز آمریکا با همکاری انگلیس، بحرین و استرالیا در راستای تقابل با ایران تشکیل شده و به بی ثباتی منطقه منجر خواهد شد.

لازم به ذکر است محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در سفری که این هفته به مسکو داشت، اظهار داشت: بین طرح های ایران و روسیه در زمینه تامین امنیت خلیج فارس نوعی همگرایی بنیادی وجود دارد.

ظریف گفته بود:هر دو طرح، مستلزم همکاری همه دولت های منطقه است، نه مستلزم درگیری آنها. این مبنای مستحکمی برای همکاری میان روسیه و ایران است.

وی افزود: ممکن است هنگام بحث بر سر جزئیات اختلاف هایی میان دیدگاه های ما و روسیه وجود داشته باشد، اما مهم این است که گرایشمان به سوی همکاری است.

پوتین هم چنین از احیای گروه جی 8 استقبال نموده و پیشنهاد میزبانی از آن را ارائه داد. وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که چین، هند و ترکیه نیز به این چارچوب افزوده شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اظهارنظر پوتین درباره امنیت تنگه هرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارنظر پوتین درباره امنیت تنگه هرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید