انگلیس فرمان مهاجرتی ترامپ را تلافی کرد

به گزارش وبلاگ سیما، وزارت امور خارجه انگلیس روز یکشنبه در اقدامی تلافی جویانه به شهروندان این کشور توصیه کرد که تنها در شرایط اضطرار به آمریکا سفر کنند.

انگلیس فرمان مهاجرتی ترامپ را تلافی کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سیما، وزارت امور خارجه انگلیس روز یکشنبه در اقدامی تلافی جویانه و در مقابل فرمان مهاجرتی جدید دونالد ترامپ درباره ممنوعیت سفر انگلیسی ها به آمریکا به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا، به شهروندان این کشور توصیه کرد که تنها در شرایط اضطرار به آمریکا سفر کنند.

سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس گفت: ما در پی تصمیم دولت آمریکا به شهروندان انگلیسی توصیه می کنیم که تنها در شرایط اضطرار به آمریکا سفر کنند.

دونالد ترامپ شامگاه شنبه (24 اسفند) در کنفرانسی خبری درباره اقدامات دولت فدرال پیرامون شیوع کرونا در ایالات متحده گفت که انگلیس و ایرلند نیز بعد از بررسی شرایط شامل ممنوعیت مسافرت از اروپا به آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا می شوند.

به گزارش ایرنا، ترامپ که منشأ شیوع کرونا در آمریکا را مسافران اروپایی می داند، چهارشنبه گذشته اعلام کرده بود که اتباع همه کشورهای اروپایی به جز انگلیس و ایرلند تا 30 روز از مسافرت به آمریکا ممنوع می شوند.

تا به امروز، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به دو هزار و 982 مورد رسیده و دست کم 60 نفر از افراد مبتلا، جان باخته اند.

در حالی که ممنوعیت سفر به آمریکا از جمعه شب برای کشورهای اروپایی اعمال شده است، مایک پنس معاون ترامپ در توضیح اقدام جدید گفت که شمول انگلیس و ایرلند نیز به ممنوعیت مسافرت به آمریکا از بامداد دوشنبه اعمال خواهد شد.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و ترامپ دیروز (شنبه) دیروز در تماس تلفنی درباره محدودیت سفر شهروندان دو کشور با یکدیگر گفت وگو کردند.

دفتر نخست وزیری انگلیس جزئیات این مکالمات و توافق های اجرا شده را منتشر نکرد و صرفا ذکر این نکته بسنده کرد که دو طرف درباره همه گیر شدن کرونا و اقدامات اجرا شده برای جلوگیری از شیوع آن گفت وگو کردند.

این تحول در حالی صورت می گیرد که اختلاف نظر میان این دو متحد قدیمی در چند ماه اخیر بالا گرفته است.

دولت جانسون در شرایطی به مشارکت شرکت های چینی در پروژه های اقتصادی انگلیس چراغ سبز نشان داده که ترامپ با چین جنگ اقتصادی به راه انداخته و از لندن خواسته تا به دنبال جایگزین به ویژه شرکت های آمریکایی باشد.

در تازه ترین تحول، قانون گذاران انگلیس هفته گذشته برخلاف نظر رئیس جمهوری به مشارکت شرکت چینی هوآوی در پروژه راه اندازی اینترنت پر سرعت نسل پنجم رای مثبت دادند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "انگلیس فرمان مهاجرتی ترامپ را تلافی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس فرمان مهاجرتی ترامپ را تلافی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید