تأکید موگرینی بر بازگشت به روند سیاسی در لیبی

به گزارش وبلاگ سیما، رئیس دولت وفاق ملی لیبی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.

تأکید موگرینی بر بازگشت به روند سیاسی در لیبی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سیما، فائز السراج رئیس دولت وفاق ملی لیبی در نیویورک با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.

موگرینی در این دیدار که روز سه شنبه(دیروز) برگزار گردید، گفت که کوشش های اروپا بر بازگشت به روند سیاسی در لیبی متمرکز است و اتحادیه اروپا با حمله به غیرنظامیان و هر گونه نقض قطعنامه شورای امنیتی درباره تحریم تسلیحاتی لیبی مخالف است.

بنابر گزارش خبرگزاری آناتولی، السراج نیز با اشاره به ضرورت ازسرگیری روند سیاسی بر اساس قواعد جدید با در نظر دریافت نتایج تجاوزات به طرابلس، تأکید کرد که مقاومت در برابر تجاوزات به طرابلس و نواحی اطراف آن تا زمان نابودی متجاوزات ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد که دولت وفاق ملی از هدف خود برای ایجاد دولت مدنی دموکراتیک بازنخواهد گشت.

نیروهای شرق لیبی تحت فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر از 4 آوریل گذشته حملات به مناطق اطراف طرابلس پایتخت لیبی با هدف نفوذ به این شهر را شروع نموده اند اما با وجود حمایت های اقتصادی و تسلیحاتی مصر و امارات، آن ها با مقاومت شدید نیروهای دولت وفاق ملی روبرو شده و در نفوذ به داخل شهر ناکام مانده اند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "تأکید موگرینی بر بازگشت به روند سیاسی در لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید موگرینی بر بازگشت به روند سیاسی در لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید