تقدیر وزیر خارجه ترکیه از نقش پاکستان در مبارزه با تروریسم

وزیر امور خارجه ترکیه مذاکراتی رسمی با همتای پاکستانی خود در شهر اسلام آباد انجام داد و در جریان این مذاکرات از کوشش های پاکستان برای مقابله با تروریسم و افراط گری تقدیر کرد.

تقدیر وزیر خارجه ترکیه از نقش پاکستان در مبارزه با تروریسم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری شینهوا، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در صدر یک هیات عالی رتبه کشورش به پاکستان سفر نموده و در جریان این سفر نشستی با شاه محمود قریشی، همتای پاکستانی خود داشت.

وزارت خارجه پاکستان گفت که هیات های همراه مقام های دو کشور نیز با یکدیگر دیدار کردند.

قریشی و چاووش اوغلو در کنفرانس خبری مشترکی بعد از مذاکرات رسمی خود گفتند، پاکستان و ترکیه بر سر تقویت هرچه بیشتر روابطشان در حوزه اقتصاد، تجارت، سرمایه گذاری و امور دفاعی توافق کردند.

قریشی گفت که این نشست همچنین فرصتی به منظور آنالیز پیشرفت درمورد توافق تجارت آزاد به دست داد.

وزیر امور خارجه پاکستان اظهار کرد: دو طرف توافق کردند که مذاکرات درخصوص یک معاهده تجارت آزاد را احیا نموده و به یک نتیجه منطقی در سریع ترین زمان ممکن برسانند.

اشاره وی به وجود یک شورای راهبردی عالی رتبه در میان دو کشور است که مکانیزمی را به منظور تضمین اجرای پروژه های امضا گردیده میان دو کشور درنظر می گیرد.

به گفته قریشی سفرهای منظم مقام های عالی رتبه دو کشور و مذاکرات در چارچوب شورای عالی همکاری های راهبردی پاکستان و ترکیه نشان دهنده روابط دوجانبه نزدیک میان دو کشور در سطوح متفاوت است.

این دو مقام بر کوشش های دسته جمعی به منظور مقابله با اسلام هراسی فزاینده و دیگر کوشش های بدخواهانه به منظور تحریف در پیغام اسلام تاکید کردند.

وزیر امور خارجه ترکیه گفت که کشورش شرکت های ترکیه ای را برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف در پاکستان تشویق خواهد نمود.

چاووش اوغلو گفت: ما همچنین تمایل داریم روابط نظامی خودمان را نیز هرچه عمیق تر سازیم.

او گفت: صنایع دفاعی ما توسعه چشمگیری پیدا نموده اند و ما برخوردار از دانش کارشناسی در حوزه های مختلف بوده و می توانیم از بسیار از تجارب یکدیگر نفع ببریم.

وزیر امور خارجه ترکیه در عین حال با ژنرال قمر جاوید باجوا، رئیس ارتش پاکستان نیز دیدار کرد و دو طرف در این دیدار به موضوعات امنیت منطقه ای و روابط پاکستان و ترکیه و همچنین مدیریت همکاری های امنیتی و دفاعی دو کشور پرداختند.

ارتش پاکستان در بیانیه ای گفت: وزیر امور خارجه ترکیه در این دیدار از همراهی پاکستان در راستای جلوگیری از هرگونه درگیری در منطقه تقدیر نموده و متعهد به تداوم همکاری ها به منظور بهتر کردن روابط میان دو کشور شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تقدیر وزیر خارجه ترکیه از نقش پاکستان در مبارزه با تروریسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر وزیر خارجه ترکیه از نقش پاکستان در مبارزه با تروریسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید