سارا قمی: ایراندوست دلسرد شد، سال جاری واقعا تنها بودیم

بازیکن تیم ملوان بندرانزلی در خصوص شرایط این تیم در سرانجام لیگ و آینده آن برای بقا در فوتبال بانوان توضیحاتی ارائه داد.

سارا قمی: ایراندوست دلسرد شد، سال جاری واقعا تنها بودیم

به گزارش خبرنگاران، یازدهمین دوره از رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان به خاتمه رسید. لیگ سال جاری اتفاقات تلخ و شیرین زیادی داشت. قطعاً یکی از بهترین خاطرات بازگشت دوباره ملوان بندرانزلی به جریان مسابقات بود. این تیم که در تاریخ هشتم مرداد 1395 منحل شده بود بعد از دو سال دوری دوباره به لیگ بازگشت تا طرفداران پرشور انزلی را به استادیوم ها بکشاند و توجه به فوتبال بانوان را بیش از پیش کند. این تیم در ابتدای فصل نتایج قابل قبولی گرفت اما دیری نپایید که مسائل اقتصادی ملوان را که یکی از مدعیان جام بود دچار مشکل کرد. تیم یکدست مریم ایراندوست برای بقا و پرداخت مطالبات بازیکنان مجبور شد روی یاری های مردمی حساب باز کند و برای انجام سفرهای خود دنبال اسپانسر باشد. ملوان هرگونه که بود لیگ را به خاتمه رساند و اکنون نگرانی طرفداران و اهالی ورزش ماندن یا نماندن این تیم در لیگ است. به همین ترتیب با سارا قمی، یکی از تأثیرگذارترین بازیکنان این تیم صحبت کردیم. او در خصوص شرایط ملوان در یازدهمین لیگ برتر گفت: اول فصل مالک آمد و دوباره تیم بانوان را راه اندازی کرد و وعده هایی به ما داد اما بین راه به مشکل اقتصادی برخوردیم. بازیکنان مطالباتشان را نگرفتند و شرایط سخت شد. در آغاز نیم فصل دوم پنج بازیکن اصلی مان را از دست دادیم و به سختی به 11 نفر رسیدیم. خانم ایراندوست هم مجبور شد بازی کند، اما هر طور که بود با زحمت و دردسر لیگ را تمام کردیم. ابتدای فصل صندلی مان در جدول خیلی خوب بود اما بعد از اینکه به مشکل اقتصادی برخوردیم شرایطمان سخت شد.

او در خصوص پرداخت بخشی از مطالبات بازیکنان گفت: خانم ایراندوست در صفحه شخصی اینستاگرام خود پستی برای یاری های مردمی گذاشت و در نتیجه بخشی از مطالبات را از این یاری ها گرفتیم. در خاتمه فصل هم یک اسپانسر پیدا شد و قرار است با بازیکنان تسویه کند. البته برای این اسپانسر برای ماندن در فصل آینده هنوز هیچ برنامه ریزی نکرده است.

بقای ملوان در لیگ به اتکای طرفدارانش

قمی در خصوص وضعیت ملوان پس از لیگ و ماندن این تیم در فصل های آینده گفت: با توجه به طرفدارانی که داریم، قطعاً ملوان در لیگ می ماند، شاید شرایط سخت تر باشد. باید ببینیم اسپانسر تیم را حمایت می نماید یا نه چون از وقتی که آمد برای انجام دو بازی برایمان پرواز گرفت و شرایط بهتر شد. تازه بازی ها تمام شده و هنوز هیچ برنامه ای نداریم اما ملوان قطعاً در لیگ می ماند.

ایراندوست دلسرد شده

قمی در پاسخ به این سوال که آیا مریم ایراندوست همچنان راهنمایی ملوان را در فصل آینده برعهده می گیرد؟ بیان نمود: خانم ایراندوست به خاطر عشق و علاقه ای که به ملوان و بازیکنان دارد در این شرایط سخت آمد و بازی کرد. الان خیلی دلسرد شده است چون سال جاری تیم ملوان واقعاً تنها بود و حامی نداشت. اما بعید می دانم طرفداران به او اجازه بدهند که برود. اگر تیم داری کنیم قطعاً با خانم ایراندوست است. الان که نمی گردد با او صحبت کرد چون آنقدر شرایط برایش سخت بود و فشار روحی و روانی داشت که جواب منفی می دهد به همین دلیل ماندیم تا کمی استراحت کند و بعد در این مورد صحبت کنیم.

بازیکن غیربومی که پای ملوان ماند

چند روز پیش عکسی از سمیرا رستمی دروازه بان ملوان منتشر شد که با دستکش های پاره درون دروازه ایستاده است، قمی در این مورد گفت: سال جاری شرایط خوب نبود. من سر تمرین می دیدم دستکش سمیرا پاره است اما فکر می کردم همانگونه که بازیکنان مثلاً یک کفش کهنه را برای تمرین می پوشند او هم این دستکش را برای تمرین می پوشد و برای بازی دستکش سالم دارد. همواره هم به شوخی می گفتم سمیرا چرا دستکشت پاره است و او می گفت هوا گرم است، می خواهم هوا بخورم. هیچ وقت به نگفت فقط همین یک دستکش را دارد. خانم ایراندوست هم اصلاً در جریان این قضیه نبود. بعد از اینکه جریان را فهمیدیم شاید واقعاً ناراحت کننده بود اما ته دلم مسرور بودم چون حضور چنین بازیکن غیربومی با غیرت و تعصبی که به تیم آمده و سال ها با بی پولی و بی امکاناتی کنارمان مانده، مسرور کننده است. البته از این جهت که به روی خودش نیاورد ناراحت بودم چون اگر می گفت، خانم ایراندوست به هر سختی حتماً برایش یک دستکش نو تهیه می کرد.

مالک باشگاه دولتی باشد پشتمان گرم می گردد

او در خصوص اینکه اگر برای ملوان مالک پیدا نگردد، نیروی دریایی مسئولیت این باشگاه را برعهده می گیرد، گفت: اگر ملوان را یک ارگان دولتی بگیرد خوب است، حداقل می دانیم باشگاه صاحب دار شده و پشتمان گرم است که اگر پول نباشد اما حمایت می شویم. وقتی مالک خصوصی دارد هر کسی می آید چند وقت باشگاه را نگه می دارد و سپس رها می نماید. اینگونه آدم بلاتکلیف است و نمی داند باید چه کار کند. به همین دلیل اگر ارگان دولتی باشد بهتر است. برای مدیریت باشگاه اولویت اولم منطقه آزاد و اگر نشد نیروی دریایی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سارا قمی: ایراندوست دلسرد شد، سال جاری واقعا تنها بودیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سارا قمی: ایراندوست دلسرد شد، سال جاری واقعا تنها بودیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید