سناتور آمریکایی، اروپا را به له شدن تهدید کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، لیندسی گراهام، سناتور معروف مجلس سنای آمریکا، در اظهاراتی با تهدید اتحادیه اروپا گفت که اگر اروپا به تجارت با ایران ادامه دهد، آمریکا آنها را با تحریم له می نماید.

سناتور آمریکایی، اروپا را به له شدن تهدید کرد

لیندسی گراهام همچنین با دفاع از انجام توافق جدید با ایران، توافق بهتر با ایران را توافقی دانسته که از هر گونه غنی سازی اورانیوم توسط ایران جلوگیری کند.

لیندسی گراهام در اظهارات خود همچنین ادعا کرد که برای همراه کردن کشورهای اروپایی با سیاست های ضدایرانی دونالد ترامپ، او می تواند اروپا را مجبور به انتخاب میان واشنگتن و تهران کند.

گراهام خطاب به اروپایی ها بیان کرد: اگر می خواهید از ایران جانبداری کنید، راحت باشید، ولی حق استفاده از یک بانک آمریکایی یا مراوده با اقتصاد آمریکا را نخواهید داشت.

نماینده ایالات کارولینای جنوبی همچنین در خصوص واکنش آمریکا به شرکت های اروپایی که با ایران تجارت می نمایند، ضمن تاکید بر تحریم این شرکت ها، مدعی شد که چنین تحریمی تا حدی که له شوند ادامه خواهد داشت.

اظهارات سناتور آمریکایی علیه اتحادیه اروپا در شرایطی است که به تازگی رهبران اروپایی کانال اقتصادی مشترک خود با ایران را اجرایی نموده اند و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در تازه ترین موضع گیری خود از احتیاج به تقویت کانال تجاری مشترک با ایران موسوم به اینستکس خبر داده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سناتور آمریکایی، اروپا را به له شدن تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور آمریکایی، اروپا را به له شدن تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید