طرح استانی شدن انتخابات، اثرگذاری احزاب را بالاتر می برد

دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان ایران گفت:طرح استانی شدن انتخابات، مطلوب است؛ چرا که اثرگذاری احزاب و جریان های سیاسی را بالاتر می برد و این برای رشد دموکراسی در کشور ما ضروری است.

طرح استانی شدن انتخابات، اثرگذاری احزاب را بالاتر می برد

احمد شریف در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات، اظهار کرد: آن موقع که طرح استانی شدن در مجلس مطرح شد، به نظر می رسید که خیلی کارِ کارستانی نشده است و نتوانستیم نظر دقیقی درباره طرح بدهیم، اما در حال حاضر این طرح شکل مطلوب تری پیدا نموده است و همزمان با ارائه لایحه جامع انتخابات از طرف دولت و با مدیریت رئیس مجلس، از هم پوشانی ها میان این دو طرح استفاده شد و کار با نظارت و دقت بالاتری پیش رفت.

وی اضافه نمود: اصل طرح استانی شدن انتخابات، مطلوب است؛ چرا که اثرگذاری احزاب و جریان های سیاسی را بالاتر می برد و این برای رشد دموکراسی در کشور ما ضروری است. همچنین این طرح با مستثنی کردن اقلیت های دینی از انتخاب نمایندگان خود به صورت استانی، بخشی از دغدغه ها در این زمینه را برطرف نموده است و در خصوص اقلیت های قومی هم اگر در یک شهرستان فقط بخواهیم به موضوعات کوچک محلی فکر کنیم، از موضوعات ملی غافل می شویم، پس بهتر آن است که مسائل کلان را دغدغه نمایندگان قرار دهیم.

عضو هیئت رئیسه خانه احزاب تاکید نمود: بزرگترین مشکل کشور ما این است که هیچگونه کادرسازی در آن انجام نمی گردد اما امیدواریم در لایحه جامع انتخابات شاهد یک پیشرفت عملی و عینی در کار مجلس و نیز تقویت احزاب باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طرح استانی شدن انتخابات، اثرگذاری احزاب را بالاتر می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح استانی شدن انتخابات، اثرگذاری احزاب را بالاتر می برد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید