نامزد انتخابات 2020 آمریکا: ترامپ باید استعفا دهد

به گزارش وبلاگ سیما، بتو اورورک نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا درباره دست داشتن دونالد ترامپ در ماجرای اوکراین گیت گفت: این رئیس جمهور، باید استعفا دهد.

نامزد انتخابات 2020 آمریکا: ترامپ باید استعفا دهد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سیما، با گسترده تر شدن جنجال ها درباره درخواست رئیس جمهور آمریکا از همتای اوکراینی برای تحقیقات درباره جو بایدن رقیب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سال 2020، یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا گفته است که ترامپ باید به دلیل این رسوایی استعفا دهد.

بِتو اورورک نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری گفته است: بهترین راستا ممکن این است که این رئیس جمهور استعفا دهد و به کشور اجازه دهد که دردش التیام یابد.

به نوشته پایگاه هیل، این نامزد انتخابات ریاست جمهوری و عضو سابق کنگره آمریکا معتقد است، تا زمانی که ترامپ در قدرت است، اتحاد در کشور و التیام بخشی به دردهای موجود در آمریکا ناممکن است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم شب گذشته گفت با انتشار اطلاعات بیشتر در خصوص پرونده اوکراین گیت، به مرور میزان حمایت افکار عمومی از استیضاح ترامپ در حال افزایش است.

پلوسی در نشست روز شنبه (دیروز) به میزبانی پایگاه تگزاس تریبیون گفت: در افکار عمومی، کفه ترازو کاملا تغییر نموده است؛ کسی نمی داند، شاید باز هم تغییر کند. اما در حال حاضر بعد از انتشار شکایت و گزارش بازرس کل و رویکرد بی اعتنای دولت در قبال این مسئله، مردم آمریکا دارند به تصمیم متفاوتی می رسند.

او که قدرتمندترین دموکرات در ساختار سیاسی کنونی آمریکا است، در ماه های گذشته بارها با ایده استیضاح ترامپ مخالفت نموده بود و استیضاح رئیس جمهور را به ضرر دموکرات ها می دانست اما هفته گذشته رسما تحقیقات مقدماتی برای استیضاح را به جریان انداخت (جزئیات بیشتر).

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بامداد امروز یکشنبه در واکنش به فشارها برای استیضاحش، با انتشار یک پیغام ویدئویی خظاب به حامیانش گفته که دموکرات ها در حال تهدید کردن ارزش های آمریکایی هستند.

به ادعای او، آنها (دموکرات ها) می خواهند تفنگ شما را بگیرند، مراقبت های درمانی شما را بگیرند. رأیتان را بگیرند. آزادی تان را بگیرند. نمی توانیم اجازه بدهیم این اتفاق رخ دهد، چون کشورمان به طرز بی سابقه ای در معرض خطر قرار گرفته است. همه چیز خیلی ساده است. آنها می خواهند جلوی من را بگیرند چون من دارم برای شما مبارزه می کنم و من هیچ وقت اجازه نمی دهم این اتفاق بیفتد.

ماجرای استیضاح بعد از آن شدت گرفته که رسانه ها خبر دادند، ترامپ در گفت و گو با همتای اوکراینی خود هشت بار از او خواسته که با دولتش برای تحقیق علیه جو بایدن نامزد سرشناس انتخابات 2020 همکاری کند. (برای دریافت جزئیات بیشتر درباره اوکراین گیت اینجا را کلیک کنید).

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "نامزد انتخابات 2020 آمریکا: ترامپ باید استعفا دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزد انتخابات 2020 آمریکا: ترامپ باید استعفا دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید