نمودار تکامل حروف انگلیسی از الفبای مصری

وبسایت یک پزشک: هر روز متن های انگلیسی را می خوانیم و جملات انگلیسی روی کاغذ می نویسیم یا در ایمیل ها استفاده می کنیم، ولی هیچ گاه به این موضوع فکر نکردیم که این حروف از کجا آمده اند و چگونه شکل گرفتند.

نمودار تکامل حروف انگلیسی از الفبای مصری

تاریخچه تکامل حروف انگلیسی داستان جذابی دارد. هریک از 26 حرف انگلیسی داستان منحصربه فردی برای خودشان دارند تا به شکل امروزی درآمده و استفاده می شوند.

مت بیکر (Matt Baker) از سایت UsefulCharts یک پوستر دستی طراحی نموده است که تکامل الفبای زبان انگلیسی از ریشه های Proto-Sinaitic مصر باستان (در حدود 1750 سال پیش از تولد مسیح) تا هنگامی که حروف لاتین شکل گرفتند را به تصور می کشد.

این نمودار نشان می دهد چگونه اشکال و نماد های اولیه در نهایت به حروف ABC تبدیل شدند که امروزه می شناسیم. بعضی از حروف اولیه به زودی تشخیص داده می شوند، ولی بعضی حروف تغییرات زیادی داشته و دارای کمترین شباهت به حروف امروزی هستند.

به عنوان مثال، حرف A در ابتدا شبیه به سر یک حیوان شاخ دار بوده است و از 750 سال پیش در زبان یونانی شکل و شمایلی شبیه به A می گیرد و کامل تر می گردد.

شکل حرف C در ابتدا نمادی شبیه به یک ابزار شکار یا بوم رنگ بوده است. بعد در 1000 و 750 سال پیش از میلاد مسیح شبیه به عدد یک انگلیسی می گردد و در 500 سال پیش از میلاد مسیح در زبان لاتین شکلی هلالی به خود می گیرد. در نهایت، رومیان در یک سال پیش از میلاد مسیح آن را به شکل C امروزی می نویسند.

همین داستان برای حرف G هم تکرار شده است و به نظر می رسد ابتدا علامت نیزه شکار بوده و حتی در مقطعی به شکل I. می گردد، ولی باز هم رومیان آن را به شکل G در می آورند.

در بخش هایی از پوستر، از جمله حروف X و Y می توان پیشرفت زبان و الفبای را در مقطع های مختلف تاریخی مشاهده کرد. در زبان یونانی (750 سال پیش از میلاد مسیح) باز هم 26 حرف استفاده شده است که بعدا در زبان های لاتین و رومی کاهش پیدا نموده و در زبان امروزی دوباره شاهد 26 الفبا هستیم.

حروفی مانند U و V و W از حرف V استخراج شدند و خود حرف V نیز از حرف Y شکل گرفته است.

منبع: برترین ها

به "نمودار تکامل حروف انگلیسی از الفبای مصری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمودار تکامل حروف انگلیسی از الفبای مصری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید