پلیس فرانسه با گاز اشک آور به معترضان حمله کرد

به گزارش وبلاگ سیما به نقل از رویترز، همزمان با ادامه اعتراضات ضد دولتی در پاریس، پایتخت فرانسه، پلیس این کشور از گاز اشک آور برای پراکنده کردن معترضان استفاده کرد.

پلیس فرانسه با گاز اشک آور به معترضان حمله کرد

اعتراضات علیه طرح دولت فرانسه که به طرح اصلاح حقوق و پرداخت بازنشستگان معروف است، امروز وارد بیست و نهمین روز خود شده که از سال 1968، ادامه اعتراضات تا به این مدت متوالی و روزانه بی سابقه است.

روز گذشنته نیز کنفدراسیون عمومی کار در فرانسه موسوم به CGT اعضای خود را به ادامه اعتصاب های شدیدتر علیه سیاست های دولت ماکرون فراخواند.

اعلام اعتصاب فراگیر و طولانی تر از سوی کنفدراسیون کار فرانسه پس از رد درخواست معترضان از سوی رئیس جمهور فرانسه صورت گرفت.

در حالی که بسیاری از اتحادیه های کاری و کارگری فرانسه از حدود یک ماه پیش در اعتراض به طرح دولت برای آن چه اصلاح نظام حقوق و پرداخت بازنشستگان خوانده شده، در حالت اعتصاب سراسری به سر می برند، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه، در پیامی در آستانه سال نو میلادی تاکید نموده است که طرح اصلاح نظام بازنشستگی در این کشور با وجود اعتراض مخالفان به اجرا در خواهد آمد.

مخالفان طرح اصلاح نظام بازنشستگی بر این باور هستند که دولت امانوئل ماکرون میخواهد ضمن افزایش سن بازنشستگی میزان مستمری بازنشستگان را کاهش دهد.

در طرح دولت برای اصلاح نظام بازنشستگی پیش بینی شده است که سن قانونی بازنشستگی 62 سال باقی خواهد ماند اما کسانی که در این سن بازنشسته شوند مستمری کمتری از افرادی دریافت خواهند کرد که در سن 64 سالگی بازنشسته خواهند شد. دولت فرانسه به این ترتیب میخواهد تا شهروندان را به سوی ادامه فعالیت حرفه ای تا سن 64 سالگی یا حتی بیشتر سوق دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پلیس فرانسه با گاز اشک آور به معترضان حمله کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس فرانسه با گاز اشک آور به معترضان حمله کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید