چراغ های هشدار دهنده در 70 محور ارتباطی آذربایجان غربی نصب می گردد

به گزارش خبرنگاران، پیمان آرامون در جلسه کمیسیون ایمنی راههای استان با اشاره به تمهیدات در دست اقدام برای سفرهای نوروزی اضافه کرد: کنترل و نظارت بر ترافیک درمحورهای ارتباطی استان با هدف تسهیل عبور و مرور و کاهش حوادث رانندگی بویژه در ایام نوروز در دستور کار سازمانهای مسئول است که در همین رابطه و به منظور آشکارسازی نقاط پرحادثه 70 دستگاه چراغ هشداردهنده از 15 اسفندماه 97 در طول جاده های استان نصب می گردد.

چراغ های هشدار دهنده در 70 محور ارتباطی آذربایجان غربی نصب می گردد

وی با اشاره به صندلی کمیسیون راههای استان درکاهش حوادث رانندگی اضافه نمود: با سیاستگذاری های صحیح و علمی و با بهره گیری از حداکثر توان اجرایی دستگاههای مسئول باید نقش و تاثیرگذاری این کمیسیون را در کاهش حوادث رانندگی را افزایش داد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: روند خدمات دهی بیمارستان ها به بیماران اورژانسی بویژه در تصادفات جاده ای مورد ارزیابی و آنالیز قرار می گیرد تا با برطرف نقاط ضعف بتوانیم در کمترین زمان امکانات لازم را در اختیار مصدومان قرار دهیم.

آرامون در ادامه برتشکیل کمیته فنی و استفاده از کارشناسان خبره و NGO های فعال در حوزه ترافیک درآنالیز طرح ها و تصمیم سازی برای کمیسیون وهمچنین خط کشی جاده های استان، تنظیف ورودی شهرها و امادگی تمام دستگاههای اجرایی تا سرانجام امسال تاکید نمود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: یک دستگاه بالگرد برای اورژانس هوایی این استان تخصیص یافته است که در صورت تامین زیرساخت ها در فرودگاه ارومیه مستقر می گردد.

باقر بهرامی با اشاره به این مطلب اضافه نمود: باید زیرساخت های لازم از جمله بالگرد برای بیمارستان ها مهیا گردد تا روند انتقال بیماران و مجروحین و مصدومین به مراکز درمانی تسریع پیدا کند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت 82 پایگاه اورژانس در آذربایجان غربی گفت: چند پایگاه جدید اورژانس نیز تا روزهای آینده فعالیت خود را در استان شروع خواهند کرد و استان آماده استقبال از مسافرین نوروزی خواهد بود.

جانشین پلیس راه آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد در آمار متوفیان کاهش داشتیم گفت: میزان متوفیان تصادفات جاده ای آذربایجان غربی در این مدت از 378 نفر به 369 نفر کاهش یافته است.

در این جلسه مصوب شد بیمارستان ها و مراکز اورژانس گزارشی از روند و زمان رسیدگی به مجروحین تصادفات رانندگی را در جلسه آینده کمیسیون ارائه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "چراغ های هشدار دهنده در 70 محور ارتباطی آذربایجان غربی نصب می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ های هشدار دهنده در 70 محور ارتباطی آذربایجان غربی نصب می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید