اتحادیه عرب خواهان آتش بس در یمن شد

یک مسئول اتحادیه عرب با اشاره به اینکه سرانجام دادن به بحران یمن به وسیله نظامی ممکن نیست، خواهان برقراری آتش بس در این کشور شد.

اتحادیه عرب خواهان آتش بس در یمن شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مسؤول دبیرخانه اتحادیه عرب گفت که احمد ابوالغیط دبیرکل این اتحادیه با نگرانی اوضاع عدن را دنبال می نماید.

وبگاه الیوم السابع به نقل از این منبع که به نام وی اشاره ای نشده است، اضافه کرد که اتحادیه عرب همه یمنی ها را به عقلانیت و ترجیح دادن مصلحت عالی کشور به هر گونه منافع تنگ نظرانه با هدف حفظ امنیت، سلامت و تمامیت ارضی یمن فرا می خواند.

این منبع تأکید کرد که امکان سرانجام دادن به نبرد در یمن به وسیله نظامی وجود ندارد و لذا اتحادیه عرب همه طرف ها را به آتش بس و ورود جدی به گفت وگوی مسؤولانه به منظور سرانجام دادن به اختلافات و کوشش برای تضمین بازگشت مشروعیت به کشور و نیز سرانجام دادن به درد و رنج ملت یمن و حفظ وحدت کشور دعوت می نماید.

شهر عدن در جنوب یمن، که پایتخت دولت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن نامیده می گردد، از چند روز پیش صحنه درگیری مسلحانه شبه نظامیان وابسته به عربستان و امارات است.

پس از افزایش اختلافات ریاض - ابوظبی در جنوب یمن، شبه نظامیان وابسته به این دو کشور (نیروهای هادی - شورای انتقالی جنوب) از روز چهارشنبه گذشته در عدن به شکل مسلحانه درگیر شدند. این درگیری ها در سه محله کریتر (شرق)، جبل حدید (شمال) و خور مکسر (شمال شرق عدن) جریان داشت و باعث کشته و زخمی شدن نیروهای دو طرف شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "اتحادیه عرب خواهان آتش بس در یمن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه عرب خواهان آتش بس در یمن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید