بورل: از فعالیت های منطقه ای ایران هم نگرانیم، اما بر مسئله هسته ای متمرکزیم

به گزارش وبلاگ سیما، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می گوید بروکسل هم مانند واشنگتن از فعالیت های منطقه ای ایران نگران است، اما تمرکز اصلی اش بر مسئله هسته ای است.

بورل: از فعالیت های منطقه ای ایران هم نگرانیم، اما بر مسئله هسته ای متمرکزیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سیما، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه گفت تمرکز اصلی بروکسل، مسئله هسته ای ایران است.

وی که با نشریه اشپیگل گفت وگو می کرد، در پاسخ به سؤالی در خصوص تنش های اخیر در منطقه غرب آسیا و اقدامات آمریکا علیه ایران، گفت: ما هم مانند ایالات متحده از نقشی که ایران در منطقه خود بازی می نماید، نگران هستیم.

بورل اضافه نمود: با این وجود، تمرکز ما بر نقطه ای دیگر است. ما می خواهیم از اینکه ایران به تسلیحات هسته ای دست یابد، جلوگیری کنیم. فقط تصور کنید که اگر ایران بمب [اتم] داشت، اوضاع آن منطقه الان چطور بود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: تا الان تنها این توافق هسته ای بوده که از این امر جلوگیری نموده است. دقیقا همان توافقی که رئیس جمهور دونالد ترامپ [رئیس جمهور آمریکا] آن را تا این حد بد می داند.

بورل روز پنج شنبه هم از اقدام آمریکا در خروج یکجانبه از توافق هسته ای با ایران انتقاد کرد و گفت اروپا باید به سمت دستیابی به قدرت سخت حرکت کند، چراکه بعضی از کشورها اکنون در حال ترویج یکجانبه گرایی و مخالفت با ساز و کارهای بین المللی هستند. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "بورل: از فعالیت های منطقه ای ایران هم نگرانیم، اما بر مسئله هسته ای متمرکزیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورل: از فعالیت های منطقه ای ایران هم نگرانیم، اما بر مسئله هسته ای متمرکزیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید