تذکر لمپارد به هواداران چلسی به خاطر تحقیر وستهام

فوتبال جهان سرمربی تیم فوتبال چلسی از رفتار هواداران این تیم در بازی محبت آمیز اخیر آبی های لندن ناراضی است.

تذکر لمپارد به هواداران چلسی به خاطر تحقیر وستهام

به گزارش خبرنگاران، فرانک لمپارد از طرفداران چلسی خواست از سر دادن شعارهای قومی و متعصبانه علیه رقیب همشهری وستهام دست بردارند.

روز گذشته (یکشنبه) یک دیدار محبت آمیز میان تیم های چلسی و وستهام در ورزشگاه مادیسکی (ورزشگاه خانگی تیم ریدینگ) برگزار شد که این بازی را چلسی با نتیجه 4 بر 3 برد. در جریان این بازی طرفداران چلسی برای تشویق سرمربی شان شعاری سر دادند که در آن وستهامی ها را به خاطر تاریخچه باشگاه و مؤسسان آن کولی و دوره گرد توصیف کردند.

این اولین باری نبود که طرفداران چلسی دست به چنین اقدامی می زدند و فصل گذشته هم یک جنبش مبارزه با تبعیض نژادی به نام کیک ایت اوت شعارهای نژادپرستانه آنها را علیه بازیکنانی مانند محمد صلاح در لیورپول و رحیم استرلینگ در منچسترسیتی محکوم کرد.

فرانک لمپارد هم شب گذشته اعتراف کرد که شنیدن چنین شعارهایی او را آزار می دهد و از طرفداران خواست که دست از نژادپرستی بردارند.

او با بیان اینکه لفظ کولی را در شعارهای طرفداران چلسی نشنیده است، گفت: اگر شعر و سرودی در دنیای مدرن امروز یا هر روز دیگری خوانده شود که در آن از الفاظ توهین آمیز استفاده شده باشد، من تمایلی به شنیدن آن ندارم. من این را به عنوان یک طرفدار دوآتشه چلسی می گویم، کسی که همیشه قدردان حمایتی بوده که در تمام این سال ها از جانب طرفداران چلسی دریافت کرده است. با این حال ما تمایلی به شنیدن سرودهای توهین آمیز نداریم. اگر طرفداران چنین شعارهایی سر ندهند من طرف آنها هستم. باشگاه هم در مورد کار هایی که ما خارج از زمین بازی انجام می دهیم رویکرد بسیار شفافی دارد و با هرگونه توهین یا رفتار تعصب آمیزی مخالف است.

لمپارد سپس به موضوعات دیگری هم اشاره داشت، از جمله غیبت کالون هادسون اودی، بازیکنی که گفته می شود در لیست خرید بایرن مونیخ است اما چلسی می خواهد قراردادش را تمدید کند.

هافبک سابق آبی های لندن در پاسخ به این سؤال که آیا هادسون اودی برای عقد قرارداد جدید با چلسی به توافق رسیده است، گفت: من فکر می کنم توافق یعنی اینکه ما قراردادی جدید بستیم اما باید بگویم که هنوز چنین اتفاقی نیفتاده است اما چیزی که کاملاً معین است این است که باشگاه دارد به این سمت حرکت می کند. هفته گذشته مذاکرات سازنده ای میان طرفین انجام شد اما هنوز توافق نهایی صورت نگرفته است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تذکر لمپارد به هواداران چلسی به خاطر تحقیر وستهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکر لمپارد به هواداران چلسی به خاطر تحقیر وستهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید