خبرنگاران صادرات کالا از پایانه های سیستان و بلوچستان به مرز 2 میلیون تن رسید

به گزارش وبلاگ سیما، زاهدان- خبرنگاران- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از صادرات یک میلیون و 987 هزار و 149 تن کالا در سالجاری از پایانه های مرزی این استان اطلاع داد.

خبرنگاران صادرات کالا از پایانه های سیستان و بلوچستان به مرز 2 میلیون تن رسید

ایوب کرد روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ سیما، سیمان، گاز مایع، هیدروکربن و میلگرد را عمده کالاهای صادر شده در 11 ماهه سالجاری به وسیله پایانه های مرزی میلک و میرجاوه عنوان نمود و گفت:صادرات این مدت از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با یک میلیون و 563 هزار و 676 تن رشد 27 درصدی را نشان می دهد.

وی اضافه نمود: پایانه مرزی میرجاوه با یک میلیون و 112 هزار و 896 تن کالا و رشد 80 درصدی، پیشتاز در صادرات کالا این مدت در سیستان و بلوچستان بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان بیان نمود: 129 هزار و 319 تن کالا نیز در این مدت به وسیله پایانه مرزی میرجاوه وارد استان شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 8 درصد رشد را نشان می دهد.

وی ترددهای مسافری ثبت شده در پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان را 853 هزار و 621 مسافر عنوان نمود و گفت: این ترددها نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 615 هزار و 600 نفر، رشد 39 درصدی را نشان می دهد.

کرد با بیان اینکه طرح مسائلی نظیر توسعه تجارت منطقه ای و بین المللی بدون توجه به مقوله حمل و نقل و ترانزیت عملا بی ثمر خواهد بود، توضیح داد: اصلی ترین قابلیت توسعه سیستان و بلوچستان به دلیل برخورداری از شرایط ممتاز ژئوپولتیک و استقرار در کنار آبهای آزاد بین المللی خارج از تنگه هرمز، تجارت خارجی، ترانزیت و حمل و نقل است.

وی اضافه نمود: در این راستا رویکرد این اداره کل در حوزه پایانه های مرزی با توجه به نتایج ارزشمند صادرات و تجارت در کسـب درآمـد ارزی، ایجـاد فرصت هـای شـغلی جدیـد و افزایـش نفـوذ منطقه ای کشورمان، توسعه و ایجاد زیرساخت های لازم برای گسترش فعالیت های مالی و حمل و نقل برنامه ریزی شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران صادرات کالا از پایانه های سیستان و بلوچستان به مرز 2 میلیون تن رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صادرات کالا از پایانه های سیستان و بلوچستان به مرز 2 میلیون تن رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید