5 عادت ساده برای مراقبت از دندان ها

پیوره یکی از انواع جرم دندان بوده که البته آثار آن روی دندان شدیدتر است. پیوره، مینای دندان را از بین می برد، باعث ورم لثه ها و خونریزی آن ها می گردد. اگر درمان نگردد آسیب آن دائمی خواهد بود و چه بسا موجب بیماری های خطرنا ک تری می گردد.

5 عادت ساده برای مراقبت از دندان ها

خبرنگاران| لبخند سالم لبخندی است که دندان های زیبایی را به نمایش می گذارد. در این گزارش 5 روش برای مراقبت از دندان هایتان خواهیم گفت که علاوه بر کاهش مسائل دهان و دندان به شما لبخندی زیبا و سالم را هدیه می دهند.

داشتن دندان های سالم احتیاج به بهداشت و مراقبت صحیح از دندان ها دارد. شما باید با تکنیک های صحیح مراقبتی از مسواک زدن گرفته تا نخ دندان واستفاده از دهان شویه آشنا شوید.

شایع ترین بیماری های دهان و دندان عبارتند از، سوراخ شدن دندان ها، ورم لثه، جرم دندان، دندان های شکسته و سیاه، زخم دهان و لثه ها، و سرطان.

همه این بیماری ها اثرات بی توجهی به بهداشت دهان و دندان است و البته هر کدام هم برای ما خطراتی را به دنبال دارد. پس با چکاب به موقع دندان ها و اطلاع از اینکه مسئله ای وجود دارد یا خیر احتمال ابتلا به بیماری های گفته شده را کاهش دهید:

درمان در دندان در چند دقیقه

- سوراخ شدن دندان ها ارتباط مستقیم با بهداشت آن ها دارد، که از هر چهار نفر یک نفر به آن مبتلاست. دندان های سوراخ حساسیت بالایی به گرما و سرما دارند و گاهی دردناک می شوند.

- خوردن آجیل، آب نبات، موادی غذایی سخت و سفت، می توانند باعث شکسته شدن دندان ها شوند، اما علت اصلی آن توجه نکردن به بهداشت دهان و دندان است.

- زمانی که شما نسبت به مسواک زدن بی اهمیت می شوید علاوه بر دندان ها لثه هایتان نیز آسیب می بینند. ورم و خونریزی می نمایند. در این شرایط حتی نفس کشیدن هم برای شما سخت می گردد.

- پیوره یکی از انواع جرم دندان بوده که البته آثار آن روی دندان شدیدتر است. پیوره، مینای دندان را از بین می برد، باعث ورم لثه ها و خونریزی آن ها می گردد. اگر درمان نگردد آسیب آن دائمی خواهد بود و چه بسا موجب بیماری های خطرنا ک تری می گردد.

عادت های ساده برای مراقبت از دندان ها

1- درست مسواک زدن

بهتر است دندان هایتان را 4 بار در روز مسواک بزنید. به خصوص بعد از خوردن غذا های شیرین و شیرینی جات این امر لازم است.

البته این کار را باید خیلی آرام انجام دهید، اگر دندان هایتان را سخت و با فشار مسواک کنید به مینای دندان و لثه ها آسیب می زنید. حرکات دایره ای روی دندان اثر بخشی بیشتری دارد.

توصیه می گردد از خمیردندان های حاوی فلوراید بهره ببرید. این ماده از مینای دندان محافظت می نماید و باعث می گردد پلاک دندان ایجا نگردد و باکتری هایی که موجب پوسیدگی دندان می شوند را از بین می برد.

اگر در شرایطی قرار گرفتید که به مسواک دسترسی نداشتید دهانتان را با آب بشویید. البته خوردن سیب سبز و بعد ازآن شستن دندان ها یکی دیگر از گزینه هاست.

2- نخ دندان

لازم و لازم است که حتما بعد از مسواک زدن از نخ دندان بهره ببرید چراکه مسواک بعضا نمی تواند به درستی

لا به لای دندان ها راهم تمیز کند در نتیجه غذا بین آن ها می ماند و علاوه بر ایجا جرم باعث بوی بد دهان هم می شوند.

آیا ژن بر پوسیدگی دندان تأثیر دارد؟

سه وسیله برای این کار وجود دارد؛ نخ دندان، برس بین دندانی و نخ دندان آبی و هریک برای این کار بهترین هستند.

3- دهان شویه

یکی از مهم ترین ابزار مراقبت از دندان، دهان شویه ها هستند. ماده به کار رفته در اکثر آن ها ضد جرم هستند، دندان را سفید می نمایند، التهابات لثه را از بین می برند و باعث خوشبویی دهان می شوند.

4- مراجعه به دندانپزشک

شما باید حداقل سالی یک بار به دندان پزشک مراجعه کنید تا از سلامت دهان و دندان خود مطمئن گردد و اگر مسئله ای وجود داشت برای درمان به موقع آن اقدام کنید.

5- رژیم غذایی مناسب برای داشتن دندان سالم

سعی کنید کلسیم لازم را به بدنتان برسانید. غذا هایی بخورید که غنی از ویتامین ها و مواد معدنی باشند. ماهی، سبزیجات و انواع میوه ها برای بدن و خصوصا برای دندان هایتان مفید هستند.

12 مسکن طبیعی درد دندان

از خوردن غذا هایی که شیرین هستند بپرهیزید و یا حداقل بعد از خوردنشان مسواک بزنید. نوشیدنی هایی مثل قهوه و چای موجب تیره شدن دندان می شوند پس در مصرف آن ها دقت کنید.

با رعایت این 4 عادت لبخند زیبای خود را تضمین می کنید.

منبع: steptohealth

ترجمه: خبرنگاران

منبع: فرادید

به "5 عادت ساده برای مراقبت از دندان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 عادت ساده برای مراقبت از دندان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید