قوه قضاییه به موضوع 200 گود مرگبار رها شده در پایتخت ورود کند

به گزارش وبلاگ سیما، عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس از قوه قضاییه خواهان ورود جدی به موضوع 200 گود مرگبار رها شده در پایتخت و همچنین ساخت و سازهای غیرمجاز برای حفاظت از جان و مال مردم شد.

قوه قضاییه به موضوع 200 گود مرگبار رها شده در پایتخت ورود کند

یوناتن بت کلیا در گفت وگو با خانه ملت، از بی توجهی نسبت به ساماندهی گودهای رها شده پایتخت انتقاد کرد و در خصوص شناسنامه دار کردن این گودها گفت: گودبرداری ها باید براساس اصول خاصی انجام و تمهیدات و ایمنی لازم زمان گودبرداری مورد توجه قرار گیرد البته شهرداری به هیچ وجه نباید مجوز گودبرداری را بدون حضور مهندس ناظر صادر کند از سویی شناسنامه دار کردن گودهای رها شده نیز امری لازم است.

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه گودهای رها شده خطراتی را برای ساختمان های مجاور به همراه دارد، اضافه کرد: جان و مال شهروندان پایتخت به دلیل رها شدن این حفره های خطرناک در معرض خطر واقع شده است و به صورت جدی احتیاج است گودها براساس اولویت ایمن سازی شوند.

وی از قوه قضاییه خواهان ورود به موضوع 200 گود مرگبار رها شده در پایتخت شد و توضیح داد: به طور مرتب شاهد بودیم که بعضی گودبرداری ها باعث ریزش ساختمان های مجاور و خسارت های جانی شده است بنابراین احتیاج است رئیس دستگاه قضا همانطور که از زمان فعالیت خود کوشش مناسبی برای مبارزه با فساد داشته برای دفاع از جان مردم به این مهم و همچنین ساخت و سازهای غیرمجاز ورود جدی داشته باشد.

بت کلیا با تأکید بر اینکه تاکنون هیچ اقدام مؤثر و مثبتی در رابطه با ایمن سازی گودهای رها شده انجام نشده، گفت: شهرداری ها باید این مسئله را جدی بگیرند و به صورت جدی احتیاج است با مهندسان ناظری که مجوز این گودها را صادر کردند برخورد جدی گردد.

وی یادآور شد: برج میلاد یکی از نمادهای مهم کشور و ششمین برج بلند مخابراتی جهان است که زمزمه هایی به طور مداوم در خصوص کج شدن آن به دلیل گود رها شده کنار سالن همایش ها شنیده می گردد و بی شک اگر چنین اتفاقی بیفتد عملکرد مهندسان ما در جهان زیر سؤال می رود بنابراین احتیاج است ایمن سازی گود رها شده در دستور کار متولیان قرار گیرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "قوه قضاییه به موضوع 200 گود مرگبار رها شده در پایتخت ورود کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوه قضاییه به موضوع 200 گود مرگبار رها شده در پایتخت ورود کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید