پلیس زوریخ برای کاهش اعتراضات به نشست داووس به زور متوسل شد

به گزارش وبلاگ سیما، پلیس زوریخ برای متفرق کردن معترضان در این شهر متوسل به استفاده از آب پرفشار و شلیک گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور شد؛ معترضانی که به عنوان بخشی از اعتراضات به نشست جهانی اقتصاد در داووس از وسایل آتش بازی استفاده نموده و بطری پرتاب می کردند.

پلیس زوریخ برای کاهش اعتراضات به نشست داووس به زور متوسل شد

به گزارش وبلاگ سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، پلیس زوریخ پس از سرانجام این اعتراضات در بیانیه ای گفت: در جریان این اعتراضات سه تن بازداشت، یک عابر پیاده به دلیل اصابت وسایل آتش بازی زخمی و یک افسر پلیس نیز مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

چند صد تن از مردم در جریان این راهپیمایی قانونی تحت عنوان زوریخ علیه نشست دنیای اقتصاد به خیابان های مرکز زوریخ رفتند.

علاوه بر مخالفت ها با این نشست سالانه تجار و رهبران سیاسی دنیا در داووس واقع در 150 کیلومتری زوریخ که شامل سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز می گردد، معترضان خواهان واکنش سریعتر به تغییر آب و هوا شدند.

بعضی معترضان بنرهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود بحران آب و هوا را متوقف کنید در حالی که معترضانی دیگر جعبه هایی را در وسط خیابان آتش می زدند و روی پنجره مغازه ها شعارهایی از جمله نشست دنیای اقتصاد را به هم بزنید می نوشتند.

علی رغم آنکه سازمان دهندگان این اعتراضات خواهان راهپیمایی های صلح آمیز شده بودند، پلیس گفت : بعضی از معترضان در نزدیکی جمعیت حاضر از جمله عابران پیاده و ناظران، ترقه و وسایل آتش بازی را روشن می کردند و باعث خسارت به اموال عمومی و خصوصی شدند.

پلیس گفت: حتی پس از سرانجام این رویداد رسمی در ساعت 19:30 روز چهارشنبه به وقت گرینویچ چندین گروه از معترضان خشن در خیابان باقی ماندند تا سر افسران پلیس را گرم نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پلیس زوریخ برای کاهش اعتراضات به نشست داووس به زور متوسل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس زوریخ برای کاهش اعتراضات به نشست داووس به زور متوسل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید